Bugünkü
Takvim

Can'verdi

3 kız çocuk annesi kadın, doktorları dinlemedi, 'Bir de oğlum olsun' dedi; kalp krizinden öldü. 4'üncü bebeği de kız oldu...

Can'verdi
Sinop'ta erkek çocuk hasretiyle yanıp tutuşan 3 kız annesi kadın, dileği gerçekleşemeden can verdi. Gökırmak Mahallesi'nde yaşayan, 16 yıllık evli Şerife- Nuri Yöksu çifti, 3 kız çocuklarının ardından 'Belki erkek olur' düşüncesiyle bir çocuk daha yapmak istedi. Kalp hastası 34 yaşındaki Şerife Yöksu'ya doktorlar, 'hamilelik riskli olur' dedi. Ancak genç kararında ısrar etti. Hamileliğin 4. ayında bebeklerinin kız olduğunu öğrenen çift, 'taktiri ilahi' diyerek doğumu beklemeye başladı. Genç kadın, Kastamonu Şerife Bacı Devlet Hastanesi'nde kızını dünyaya getirdi. Taburcu olup eve gittiğinde ise kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 4 kızıyla yapayalnız kalan gözüyaşlı koca Nuri Yöksu, çocuklarına maddi-manevi nasıl bakacağını bilemediğini söyledi.

Mete ÇAĞDAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.