Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.07.2014 Gazete
ABONE OL

Sarı saçlarımdan ben suçlu değilim

Sarı saçlarımdan ben suçlu değilim
Adana'da yaşayan Pelin Derya Çetinkaya'nın saç rengi yüzünden başına gelmeyen kalmadı. Çetinkaya, 5 Temmuz'da Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nde KPSS'ye girdi. Ancak, kimliğindeki fotoğraf, daha önce girdiği sınavda sisteme kaydedilen haliyle aynı değildi. Yani siyah saçlı Pelin, sarı saçlarının fotosunun yer aldığı kimlikle sınava girince ortam gerildi. Görevliler, "Bu sen değilsin" diyerek sınava girmesine izin vermedi. İşte bu yüzden sınava giremeyen Pelin, bir yılını zayi ettikleri nedeniyle sınav görevlileri ve polisler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

HİÇ BİR SONUÇ ALAMADIM
Geleceğinin karardığını belirten genç kız şimdi de Başbakanlık önünde eylem yapmaya karar verdi. Pelin, "Bu durum tüm medyada haber oldu. İnsanlar yaşananların komik olduğu gördü. İlgili her yere yazılar yazdık. Herhangi bir cevap gelmedi. Başbakanlığın kapısında oturma eylemi yapacağız. Herkesin desteğini bekliyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

serkan serkan

yoruma bak ya başın ört. olsa sorun olmazdı.nasıl bir ırksınız arkadaş karın ağrınız ne sizin herşeyi nasıl başörtüsüne bağlıyorsunuz.kapatan kapatır ,açan açar KARIŞAMAZSINIZ...

böyle önemli bi sınava girerkende başvuru evrağındakinden büyük farklılığın olmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.07.2014 13:42
atilla koç atilla koç

KURALLARA uyacaksınız..o kadar.. sınava giriş kağıdının arkasında bu konu açık ve net bir şekilde yazılmış.." başörtülü resim varsa baş örtülü,saçın hangi renk ise o renk" açıklama bu kadar açık ve seçik iken sen bunu anlayamamış isen öğretmenlik de yapamazssın zaten..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 16.07.2014 13:40
egeedo egeedo

başın örtülü olsa sorun olmazdı asıl istedikleri bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 16.07.2014 11:56
misafir misafir

kadının kimlik kartında fotoğrafı kızıl saçlı.kadın kemoterapi görüyor saçları kazıtılmış.polis kontrolüne takılmış.vay bu sen değilsin hadi götürün merkeze.veyahut.bu memlekette en kestirmeden saç boyatmak yasak deyin olsun bitsin.kimlik kontrolune takılır başınıza iş açabilirsiniz.saç renginiz illaki kimlikteki renk ve uzunlukta olacak.ha saçınızı kestirirsiniz gene başınıza iş açarsınız.illaki kimlikte neyse o.saçınızı kestirir veya boyatırsanız kimlikteki fotoğrafınızı en yakın nüfus dairesinde değiştirin.böylemi olması gerek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 16.07.2014 08:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.