Bugünkü
Takvim

Profesöre tokat şoku

Nöroloji Uzmanı Ayşegül Öğmegül, sosyal medyada şiddet gören otistik çocukların görüntülerini izledi. Mağdurların oğulları olduğunu anlayan kadın, şok geçirdi...

Profesöre tokat şoku
, hayatını otistik olan oğulları (20) ile K.'nin (18) tedavisine adadı. Eşinden ayrılan Öğmegül, evlatları için çalmadık kapı bırakmadı. Sonunda onları aylığı 6 bin TL olan Sakarya'daki Kodder adlı özel bir eğitim merkezine gönderdi. Ancak geçen 24 Haziran'da sosyal medyada 'Kodder'de eğitim böyle oluyor' başlığıyla yayınlanan görüntüleri izleyince şok geçirdi. Zira bir arkadaşının uyarısı üzerine görüntüleri seyreden Öğmegül, görüntülerde dayak yiyen kişilerin oğulları olduğunu fark etti. Dayak atan öğretmenin S.Ç., görüntüleri çeken kişinin de C.U. olduğu belirlendi.

İNTİKAM ALMAK İSTEMİŞ!
Bu görüntüleri ise C.U.'nın sızdırdığı ortaya çıktı. İddiaya göre C.U.'nun vicdansızlığına tanık olan berber, durumu yönetime bildirdi. Okul yönetimi de C.U.'yu işten attı. Bunun üzerine C.U., elindeki görüntüleri yayınlayarak yönetimden intikam aldı. C.U. hakkında yasal işlem başlatılırken, Prof. Öğmegül de "Bu nasıl vicdan" diyerek suç duyurusunda bulundu.

kalan karakter 1000

Şevket ERYİĞİT/nİĞDE Şevket ERYİĞİT/nİĞDE

Bu çocuklar annesi kadar hepimize emanet edilmişlerdir. Gençler otistik olmasalar o şerefsizden dayak yemezlerdi.O şerefsiz görüldüğü yerde vatandaşdaşlarca hak ettiği tepkiyi alacaktır.Savcılık makamları olaya el atmalıdır.Çocukların annelerine ve tüm Türk vatandaşlarına geçmiş olsun diyorum sabır diliyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 08.07.2014 11:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.