Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.07.2014 Gazete
ABONE OL

Diğer rehineler 'Aramızda iyi ki bir Türk var' dediler

Diğer rehineler 'Aramızda iyi ki bir Türk var' dediler
Ukrayna'da, 26 Mayıs'ta kaçırılan ve Türkiye'nin girişimleri ile serbest bırakılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) Türk gözlemcisi Mehmet Kılıç, 32 günlük tutsaklık hikayesini anlattı. Kılıç, fiziksel şiddet görmediklerini söyledi ve ekledi: "Türkiye'nin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu bir odaya kapatıldığım süreçte daha iyi anladım. Hatta diğer ülkelerden kaçırılan gözlemciler, 'İyi ki aramızda bir Türk var' dedi. Türkiye'nin etkili olacağını, bizi geri alacağını hepimiz biliyorduk. Bu bize cesaret ve dayanma gücü verdi."

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.