Bugünkü
Takvim

Demirel'e acı haber

Demirel, 65 yıllık hayat arkadaşı Nazmiye Hanım'ı kaybetti. Büyük acı yaşayan Demirel, sakinleştirici alarak hastaneye gitti

ABONE OL
Demirel'e acı haber
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi , vefat etti. 86 yaşındaki Nazmiye Hanım, Süleyman Demirel ile 12 Mart 1948 tarihinde evlendi. 1993 yılında Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanı seçilmesiyle 'First Lady' olan Nazmiye Demirel, 2005 yılında rahatsızlandı. Alzheimer teşhisi konan Nazmiye Demirel, 8 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Dün akşam saatlerinde rahatsızlığı artan ve oksijen yetmezliği çeken Demirel, hastalığa daha fazla direnemeyerek vefat etti.

OKSİJEN YETERSİZLİĞİ
Özel doktoru Aylin Cesur tarafından bakım altında tutulan Nazmiye Demirel, yaklaşık 2.5 yıldır Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Demirel'in dün akşam saatlerinde oksijen yetersizliği nedeniyle vefat ettiği öğrenildi. Ölüm haberini Güniz Sokak'taki evinde alan Süleyman Demirel, sakinleştirici alarak Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Demirel'in oldukça üzgün ve bitkin olduğu görüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.