Bugünkü
Takvim

saldırısında şok gelişme!

'daki 40 dolayında vatandaşın hayatını kaybettiği patlamanın nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili ilk detaylar ortaya çıktı. Başbakan Yardımcısı faillerle ilgili ilginç açıklamada bulundu.

ABONE OL
Cilvegözü'deki patlamaya benzer özellikte patlayıcılar kullanıldığı ve çok büyük miktarda patlayıcı kullanıldığı belirtirilken bunun canlı bomba olarak değil uzaktan kumanda ile araçların patlatıldığı belirtiliyor. Patlayıcıların Suriye tarafından minibüslerle Türkiye tarafına geçirildiği belirtiliyor.

Başbakan Yardımcısı , İçişleri Bakanı Güler ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte düzenlediği basın toplantısında faillerin yurt içinden olduğu şeklinde tespitleri olduğunu açıkladı.

"SALDIRI İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ EL MUHABERAT İLE İLİŞKİLİ"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ilçesindeki patlamalarla ilgili, "Olayın faillerinin tespitiyle ilgili çalışmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Saldırıyı düzenleyen örgüt ve mensuplarının Suriye'deki rejim yanlısı El Muhaberat örgütüyle bağlantılı oldukları belirlenmiştir. Örgüt de bellidir, kişiler de büyük oranda bellidir. Plaka tespitleri vesaire yapılmıştır. Menfur hadisenin Suriyeli sığınmacılarla, Suriye muhalefeti ve Suriyeli sığınmacılarla ilgisinin olmadığı kesindir" dedi.

"SALDIRGANLAR SURİYE'DEKİ REJİMLE BAĞLANTILI"
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıları gerçekleştiren örgüt ve bağlantılı olduğu kişilerin belirlendiğini ifade ederek, "Saldırganlar Suriye'deki rejim ve istihbarat yanlısı örgütle bağlantılı dedi.

kalan karakter 1000

namussuzlar! namussuzlar!

asker sehitlerimiz bitti diye sevinirken simdi de vatandaslarimiz ölüyor. Alçaklar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.05.2013 23:14
Mehmet Atlı Mehmet Atlı

Hadi Türkiye halen ne duruyorsunuz. Vurun şu kahpe Esad'ı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır9
cevapla 11.05.2013 22:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.