Bugünkü
Takvim

Karanlık zihniyet

ve sunucu , davetli olarak gittiği Belçika'da gözaltına alındı. Polisin Türk ve Müslüman olduğu için Işık'a yaptığı bu hakaret, ülkenin zihniyetini gözler önüne serdi

ABONE OL
Karanlık  zihniyet
Avrupa'nın karanlık zihniyeti, Belçika'da gün yüzüne çıktı. Türkiye'yi Avrupalı görmeyen ülkeler, gerçek yüzlerini usta sanatçı 'a yaptıkları terbiyesizlikle gösterdi. Ünlü tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık, Brüksel Kültür Günleri çerçevesinde konuşmacı olarak önceki gün gittiği Belçika'da havaalanı polisi tarafından gözaltına alıp nezarete atıldı.

BU YAPILANLAR HADSİZLİK
Sanatçı olaya tepki gösterirken, AB Bakanı , Belçika polisinin ülkeye girişinde Işık'ı sorgulamasını 'hadsizlik' olarak niteledi. Türk girişimciler tarafından yapılan 'Ecole Des Etoiles'da (Yıldızlar Okulu) sevenleriyle buluşmak için Belçika'ya gittiğini söyleyen Işık, Türk ve Müslüman olduğu için böyle bir olaya maruz kaldığını belirterek, şöyle konuştu:

AYRIMCILAR VE IRKÇILAR
"Beni yarım saat nezarette tuttular. Yani Türk'üm diye Müslüman'ım diye belki. 'Niye geldin? Nereye geldin? Nerede kalacaksın?' diye sorular sordular. Niye geldiysem geldim, sana ne? Parkta yatacağım belki. Mecbur muyum sana kalacağım oteli söylemeye. Belki gideceğim, beğenmeyeceğim o oteli, başka yerde kalacağım. Yani bu antidemokratik ve faşizan bir şey biliyorum ve polisin böyle bir gücü var buralarda. Bunun hakkından gelememişler. Ayrımcılar ve ırkçılar."

ANADOLU KÜLTÜRÜNDE BÖYLE BİR ŞEY YOK!
atv'nin bilgi yarışması 'in de başarılı sunucusu Kenan Işık, yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamadı. "Bunların insana saygıları yok" diyen sanatçı, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bu bizde, yani kadim Anadolu toprağında olmayan bir şey. Sen şusun, sen beyazsın, Arapsın, sen Kürtsün... Biz bütün insanlarla barışık olan bir halkız. Çünkü Anadolu coğrafyası toprağı bize binlerce yılda bunu öğretti."

BIEBER ELEŞTİRİSİ
Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelen Justin Bieber havaalanında polis kontrolüne bile girmezken; Kenan Işık'ın Belçika'da nezarete atılması büyük tepkiye yol açtı. Işık, bu durumu, "Belçika polisi niye beni itibarsız hale getirmek istiyor? Belki de sahip olduklarıma sahip olamadığındandır" diye yorumladı.

kalan karakter 1000

melek melek

orta doğuda müslümanlar birbirini boğazlıyorlar batı bunları görüyor ne demesini bekliyorsunuz maalesef kurunun yanında yaşda yanıyorişte atatürk hem laik hem müslüman ve çağdaş bir ülke yaratmak istedi ama anlayana bunun neresi kötü allahaşkına etrafımız ateş çemberi allah ülkemizi korusun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 11.05.2013 18:01
gold gold

biri onları kış uykusundan uyandırmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 11.05.2013 16:16
gold gold

çok geri kalmışlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 11.05.2013 16:15
adill adill

avrupa birliğinin merkezinin bulunduğu ülke , tek dişi kalmış canavar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 11.05.2013 07:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.