Bugünkü
Takvim

Dram'etik dava

Tacize uğrayan 3 kızın rızası olmadığı için bekaret kontrolü yapmayan doktora, dava açıldı. Tabip odaları ayaklandı...

ABONE OL
Dram'etik dava
'de geçen yıl bir yurtta kalan 3 kız, cinsel tacize uğradı. Mahkeme, kızları bekaret kontrolünün yapılması için, Trakya Üniversitesi Adli Tıp'a sevk etti. Prof. Dr. , kızlara "iç ve dış bedensel muayenenin" nasıl yapılacağını anlattı. Ancak kızlar muayene olmak istemedi. Altun da kızları muayene etmeyip durumu savcılığa bildirdi. Ancak hakkında "Görevi ihmal" suçundan Edirne 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde 1 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

ETİK DEĞİL
Altun, "Onları zorla muayene etmek, insan onuruyla bağdaşmayan bir davranıştır. Etik de değildir. Bu tür muayene ruhsal travmaya yol açardı" dedi. Açılan davaya, tepki gösterdi.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

ileri demokrasiden örnekler devam ediyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.05.2013 13:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.