Bugünkü
Takvim

Göklerin 4 atlısı

Biri eski postacı olan 4 kadın, kursu bitirdi ve THY'nin yeni pilotları oldu

ABONE OL
Göklerin 4 atlısı
(THY) Uçuş Akademisi'nden mezun olan 89 pilot, yeni hayatlarına 'Merhaba' dedi. Yeni mezun 4'ü kadın 89 pilotu, mezuniyet töreni öncesinde Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde ve pilot eğitmenleri, yeni pilotları kutladı. 4 kadın pilottan biri olan Buket Özkan, daha önce Kadıköy Postanesi'nde çalıştığını belirterek, "Lise yıllarında hava harp okuluna girmek istemiştim. Zayıf olmamdan ötürü kabul edilmemiştim. Eğer maddi imkanlarınız yoksa bu eğitimi almanız mümkün değil. Bu nedenle bir hayaldi. THY'nin pilot adayı aradığını öğrendiğim ve koştum. Şimdi çok mutluyum" dedi.

BÜYÜK ÖZGÜRLÜK
Kadın pilotlardan Tila Haberdar ise şöyle konuştu: 1.5 yıl süren bir eğitimin ardından brövelerimizi takacağız. Çok keyifli. Ben bütün bayanlara tavsiye ediyorum. Yukarıda çok özgür oluyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.