Bugünkü
Takvim

değil bomba!

Tüketici bomba gibi patlayan ni şikayet etti, bakanlık ev aletlerini araştırdı. 12 farklı markalı ürüne toplatma kararı geldi

ABONE OL
Tost makinesi değil bomba!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, piyasada satılan elektrikli ev aletlerini incelemeye aldı. Bakanlık, tüketicilerden gelen şikâyetleri de dikkate alarak risk taşıyan ürünlere yoğunlaştı. Şikayetlerde patlayan tost ve çay makineleri ile yangına neden olan oda ısıtıcıları dikkat çekiyordu. Toplam 36 bin 361 farklı marka, model ürün denetlendi. Bunlardan 3 bin 538 ürünün uygunsuz olduğu ortaya çıktı. Uygunsuz ürün nedeniyle üretici ve dağıtıcılara yaklaşık 1 milyon lira ceza kesildi. Güvensiz bulunan 12 farklı marka, model ürüne toplatma kararı çıktı. Sanayi Bakanı Nihat Ergün, toplatma kararının yüzde 70'inin oda ısıtıcısı, gaz alarm detektörü, gece lambası, ve çay kazanı ürünleri olduğunu söyledi. Yetkililer, tüketicileri özellikle pazarlarda satılan ucuz ev aletleri almamaları konusunda uyardı.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.