Bugünkü
Takvim

Temmuza kadar ölme!

Adli Tıp, mahkum olan ve 'sağlığından ötürü tahliyesi' istenen gırtlak kanseri 'ın randevusunu temmuz ayına verdi

ABONE OL
Temmuza kadar ölme!
Uyuşturucu cinayeti nedeniyle önceki ay 26 yıl hapis cezasına mahkûm olan gırtlak kanseri , yaklaşık 1.5 aydır makineye bağlı, bilinci kapalı şekilde yaşıyor. (ATK) ise "sağlığından ötürü tahliyesi" istenen Nasır'a ancak temmuz ayına randevu verdi. 3 yıldır tutuklu bulunan Hacı Nasır, şubattaki duruşması için İstanbul'da Metris Cezaevi Hastanesi'ne getirildi. Ancak durumu kötüleşince Haseki Araştırma ve Eğitim Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakımdaki Hacı Nasır'a, "hayati risk taşıyacağı" gerekçesiyle kemoterapi de uygulanamıyor. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son duruşmada, avukatı kanserin son evresinde olan Nasır'ın tahliyesini istedi. Mahkeme ATK'dan rapor isterken Kurum, temmuz ayına randevu verdi.

BİTKİSEL HAYATTA YATIYOR
Nasır'ın ailesi ise bu duruma isyan etti. Nasır'ın avukatı "Yeni usulde tahliye için ATK raporu zorunlu. Mahkeme, hastane raporunu kabul etmiyor. Dua etmekten başka çaremiz yok" dedi. Karar tepki gösteren Hacı Nasır'ın ağabeyi Tevfik Nasır ise, "Kardeşim günlerdir bitkisel hayatta. Ciğerimiz yanıyor" diye konuştu.


Bilge ESER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.