Bugünkü
Takvim

Pervane korkusu

'ün helikopter kabusuna el attı. Gökçek, uçuş rotasındaki bölgede kat sınırlarını kaldırınca 'artık helikpoterler başka yerden uçar' umudu doğdu

ABONE OL
Pervane korkusu
CHP Milletvekili Sinan Aygün, Ümitköy bölgesinde, kendi evinin de bulunduğu alanda, acemi pilotların helikopterle eğitim uçuşları yaptığını, kendisinin ve bölge sakinlerinin, olası bir kazaya karşı tedirginlik yaşadığını söyledi. "Helikopteri kullanan pilotun acemi olduğunu düşününce tedirginliğimiz daha da artıyor" diyen Aygün, uçuşların durdurulması için mücadele ettiğini anlattı. Keçiören'e kadar uzanan belli bir bölgede bina yüksekliklerine sınırlama getirildiğini belirten Aygün, bu nedenle uçuş yapılan bölgenin önemli bir kısmında yüksek binalar yapılamadığını anlattı.

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Aygün kısa bir süre önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in söz konusu bölgede kat yüksekliği sınırlamasının kaldırıldığını, söyledi. Aygün, "Artık yüksek binalar yapıldıkça belki eğitim uçuşlarının yapıldığı bölge de değişir. Bu konuda Sayın Gökçek'e de teşekkür ediyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.