Bugünkü
Takvim

Liseli

'de, liseli bir gencin otobüs durağında unuttuğu çanta olay yarattı. Ekipler imha etmek üzereyken gencin arkadaşları yetişerek çantayı kurtardı

ABONE OL
Liseli bomba
Paniğe neden olan olay Alsancak'taki Montrö otobüs durağında meydana geldi. Okul çantasının şüpheli paket olabileceği düşünen vatandaşlar durumu ekiplere bildirdi. Asayiş ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ
Bomba imha ekiplerinin intikal ettiği bölgede hazırlıklarını sürdüren ekipler özel elbiselerini giydi, ardından bomba imha robotunu çantanın bulunduğu durağa yöneltti. Bu sırada iki liseli genç olay yerine gelerek ekiplere çantanın arkadaşlarına ait olduğunu, durakta unutulduğunu ve patlatılmamasını istediklerini belirtti. Ekipler bunun üzerine imha robotunu olay yerinden uzaklaştırdı. Bu kez özel elbiseli bomba imha uzmanı el yordamıyla çantayı kontrol etti.

İÇİNDEN DEFTER KİTAP ÇIKTI
Olumsuz bir durum yaşanmaması üzerine ekipler güvenlik çemberini kaldırdı. Çantayı polis aracına getiren ekipler çantanın içinde bulunan kitap, kalem, defter gibi okul malzemelerini çocuklara teslim etti. Korku ve şaşkınlığı bir arada yaşayan liseli gençlerden Niyazi Şen, durumun sanıldığı gibi olmadığına açıklık getirerek; "Vallahi ne oldu anlamadık. Bu bizim sınıftan bir arkadaşın çantası. Telefon etti, çantasını durakta unuttuğunu söyledi biz de almaya geldik. Ekipleri görünce çok şaşırdık ve korktuk" dedi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.