Bugünkü
Takvim

Deniz'de facia

ABONE OL
Deniz'de facia
'ın Kırıkhan ilçesinde yatılı kuran kursunda öğrenim gören ve yaşları 13-15 arasında değişen 19 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte hafta sonu tatili için İskenderun'a gitti. Dün öğle saatlerinde Karaağaç Beldesi Dicle sitesi civarında piknik yapan öğrencilerden 14'ü hep birlikte denize girdi.

CAN PAZARI YAŞANDI
Akıntının güçlü olduğu bölgede iyi yüzme bilmeyen çocuklar, birden çırpınmaya başladı. Sahilde bulunan vatandaşlar hemen denize girerek 8 öğrenciyi boğulmaktan son anda kurtardı. Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Pul, Mehmet Bilgin, İzzet Zorba ve Ömer Faruk Kurtar adlı öğrenciler ise dalgaların arasında kayboldu. 5 öğrencinin cesedi olay yerine gelen sivil savunma ekipleri tarafından denizden çıkartılırken, bir öğrencinin cesedi 2 saat sonra bulunabildi. 8 öğrenci hastanede tedavi altına alınırken, 2 öğretmenin ifadesine başvuruldu.

Veysel CINCIKkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.