Bugünkü
Takvim

Yok artık deve

Türkiye'nin icraya düşen ilk devesi Kaanefe'ye alıcı çıkmadı. Şampiyon deve haftaya yeniden ihaleye girecek

ABONE OL
Yok artık deve
Aydın'da develere olan merakıyla tanınan , 4 yıl önce İncirliova ilçesinde görüp çok beğendiği 'Kaanefe' isimli güreşçi deveyi satın aldı. Bankadan 15 bin lira kredi çeken Pehlivan, borcunu ödeyemeyince kendisine kefil olan Mehmet Emin Metin tarafından icraya verildi. Mahkeme, Kamil Pehlivan'ın 'Kaanefe' adlı devesinin haczedilmesine ve ihaleyle satışa çıkartılmasına karar verdi. Kaanefe, Aydın 1. İcra Müdürlüğü tarafından deve bakıcısı ve aynı zamanda yediemin olan Mehmet Günhar'a zimmetlendi. Çeşitli kategorilerde 3 kez şampiyonluğu bulunan 'Kaanefe' için dün ihale düzenlendi. 10 yaşındaki güreş devesi Kaanefe için 50 bin lira bedel belirlendi. İlk ihale 30 bin 500 lira ile açılırken, ihaleye katılan olmadı ve 'Kaanefe'nin satışı gerçekleşmedi. Kaanefe'nin satışı 16 Mayıs'ta yapılacak olan ikinci ihaleye kaldı. Avukat Rabia Altıntaş ilk kez bir devenin icra ihalesine girdiğini söyledi.


İhsan KARATAŞkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.