Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.01.2012 Gazete
ABONE OL

Ölüm pozu

Birlikte kahvaltı ettikleri polis sevgilisinin üniformasınıgiyen genç kız fotoğraf çektirmek istedi. Silahı da alan kız, tetiğe dokununca fotoğraf çeken polis sevgilisini başından vurdu

Ölüm pozu
İstanbul'da bir polis, silahla oynayan kız arkadaşı tarafından vuruldu. Olay, 'de önceki gün meydana geldi. 28 yaşındaki polis memuru , silahıyla oynayan 22 yaşındaki kız arkadaşı Elif Ç.'nin elindeki silahın kazayla ateş alması sonucu başından yaralandı. Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan Güler'in beyin ölümü gerçekleşti. İddiaya göre Sezgin Güler, Eyüp'te çalıştığı polis merkezinden önceki gün sabah saatlerinde nöbetten çıktı. Elif Ç. ile kahvaltı yapmak üzere Bahçelievler'deki evine gitti. Kendisi gibi polis olan ev arkadaşı ve sözlüsünün bulunduğu evde kahvaltı etti. Daha sonra Elif Ç. fotoğraf çektirmek istedi. Genç kız, Güler'in üzerinden çıkardığı üniformayı giydi. Poz verdi. Güler de, Elif Ç.'nin polis kıyafetleriyle fotoğraflarını çekmeye başladı. Elif Ç. bir ara kemerdeki kılıftan silahı çıkarttı. Güler'in uyarılarına rağmen sevgilisini dinlemedi. Silahı şakayla sağa sola savurdu.

ELİ TETİĞE GİTTİ
Ancak Elif Ç.'nin elindeki silah tetiğe dokunmasıyla bir anda ateş aldı. Patlayan silahtan çıkan kurşun Güler'in çenesinden girip ensesinden çıktı. Kanlar içinde yere yığılan Güler, hemen ev arkadaşı tarafından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Güler'in omuriliğinin zedelenmesi sonucu beyin ölümü gerçekleşti. Güler, halen yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. Olayla ilgili gözaltına alınan Elif Ç. ise sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne getirildi. Güler'in ev arkadaşı ve sözlüsünün de olayın kazara olduğunu belirtmesi üzerine "Kaza ile yaralamaya neden olmaktan" hakkında işlem yapılan Elif Ç. adliyeye sevk edildi.

Emrah GÜNEY