Bugünkü
Takvim

Ölüm yine adres şaştı

ABONE OL
Ölüm yine adres şaştı
Yüksekova'da da kurşun adres sormadı. İzmir, 'nde teknisyen olan (31), 2 yıl önce öğretmen 'la evlendi. Çift, 4 ay önce dünyaya gelen kızlarına da Deniz adını verdi. Yıllardır görev bekleyen Sevcan Yıldırım, sonunda Yüksekova'ya atandı. Eşi için bir ev kiralayıp eşyalarını yerleştiren Engin Yıldırım, daha sonra bu tayini kutlamak amacıyla yemeğe çıkmaya karar verdi. Ancak yemek dönüşü eve gitmek üzere yola çıkan çift, cezaevi kavşağına geldiklerinde, teröristlerin saldırısına uğradı. PKK'lı hainler, polis sandıkları Yıldırım'a kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan Engin Yıldırdım, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Henüz 4 aylık olan Deniz, yetim kaldı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Sevcan Yıldırım ise sinir krizleri geçirdi. Baba İsmet Yıldırım da, "O bizim her şeyimizdi. Gitti canımız" dedi.


Ceyhan TORLAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.