Bugünkü
Takvim

'nde 3 savcıya ceza yolu

ABONE OL
Deniz Feneri'nde 3 savcıya ceza yolu
, savcıları Nadi Türkaslan, Abdülvahap Yaren ve Mehmet Tamöz'ün evrakta sahtecilik suçundan yargılanması için izin verdi. Kurulun 2'nci Dairesi, kararını ikiye karşı beş oyla aldı. Sincan Ağır Ceza Mahkemesi, dava açılmasına karar verirse üç savcı, 8'er yıla kadar hapis istemiyle Yargıtay'da hakim önüne çıkacak. Üç savcı için dava yolunu açan süreç Deniz Feneri soruşturmasının sanıklarının avukatı Hakan Yıldız'ın temmuz ayı sonunda HSYK'ya yaptığı şikayet ile başlamıştı. İddiaya göre savcılar Deniz Feneri sanıklarının mal varlıklarına el konulması yönündeki kararı Tapu Müdürlüklerine gönderirken, mahkeme kararının bazı bölümlerini kapatarak şüphelilerin mağduriyetine yol açılmışlardı.


Ersan ATAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.