Bugünkü
Takvim

Yağmur rekoru

'de önceki gün e neden olan yağış miktarı, son 100 yılın rekoru... Yani bir günde metrekareye 226.6 kg su!

ABONE OL
Yağmur rekoru
felaketinin vurduğu , adeta 'çamur kent'e dönüştü. 24 saatte metrekareye 226.6 kilogram yağış düştüğü, bu yağışın son 100 yılın rekoru olduğu belirtildi. Felaketin maddi bilançosu ise yaklaşık 100 milyon lira. Kent merkezinde biriken çamur ve selin taşıdığı ağaç dalları ancak 15 günde temizlenebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, temizleme çalışmaları için Rize'ye 20 iş makinesi gönderdi.
Başbakanlık Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nden teknik bir ekip kente gitti. Selin en çok vurduğu Müftü ve Çarşı Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

BİN ESNAF ETKİLENDİ
Bakırcı "Üç çöken ev, 10 ağır hasarlı ev var. 400'e yakın ev ise boşaltıldı. Selden bin esnaf etkilendi'' dedi. Bu arada uzmanlar, Rize'de meydana gelen sel felaketinin son olmayacağını vurgulayarak önümüzdeki 3 haftanın benzer felaketlere gebe olduğunu iddia etti. Prof. Orhan Şen, "Türkiye, önümüzdeki 3 hafta boyunca sel riskiyle karşı karşıya" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.