Bugünkü
Takvim

Hayat bu ya!

Henüz 6 aylıkken, 1 kilo olarak doğan Deniz , 'Yüzde 1 yaşar' diyen doktorları bile şaşırttı. 6 yaşına gelen 'mucize çocuk' anaokuluna başladı

ABONE OL
Hayat bu ya!
Deniz bebeğin film gibi öyküsü, 8 yıllık evli Aygün ve Mesut Selek çiftinin çocuk özlemi üzerine tüp bebeğe karar vermesiyle başladı. tedavisi gören çift, biri erkek, biri kız ikizlerin haberini alınca mutluluktan havaya uçtu. Ancak anne, henüz 5.5 aylık hamileyken bir gece fenalaşıp Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

İKİZİ TUTUNAMADI
lerden kız olanı doğum kanalına girdiğinden hemen ameliyata alındı. Adını 'Derya' koymayı planladıkları bebek, 500 gram olarak dünyaya geldi ve doğar doğmaz yaşamını yitirdi. Bu kez anne karnındaki erkek bebeğin yaşatılması için Selek'in rahim ağzı dikildi. Yüzde 1 yaşama şansı verilen bebek, tüm risklere rağmen tam 23 gün anne karnında yaşatıldı. İlaç ve serumlarla hastanede bekletilen Selek, 23 gün sonra ikinci doğumunu yaptı. Sadece "bir kilo" ağırlığında dünyaya gelen Deniz bebek, yoğun bakım servisinde üç ay küvözde tutuldu.

'BİR TANEMİZ'
Ve o günlerde doktorların "Sadece yüzde 1 yaşama şansı var" dediği Deniz Emre şimdi 6 yaşında. Bu yıl anaokuluna başlayan ve yaşam mücadelesine henüz anne karnındayken "Merhaba" diyen Deniz Emre, neşesiyle de ailesinin gözbebeği... SSK emeklisi baba Mesut Selek (51) ise duygularını şöyle anlatıyor: "Deniz'imiz dünyaya geldiğinde parmak kadardı. Doktorlar bile yaşayacağından ümitli değillerdi.
Biz ümidimizi hiç yitirmedik. O bizim bir tanemiz. Allah onu bize bağışladı."

Pervin METİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.