Bugünkü
Takvim

Biri okumamaya diğeri okumaya inat etti!

ABONE OL
Biri okumamaya diğeri okumaya inat etti!
Van ve 'da yaşanan 2 olay, eğitim alanındaki sıkıntıları gözler önüne serdi. Van'da yaşayan Berivan Bayazan, ortaöğretime devam etmeme kararı aldı.
Tandır başında hamur açarak annesine yardım etmek isteyen Berivan, adlı öğretmenin çabalarına rağmen okumak istemediğini söyledi. Şanlıurfalı 15 yaşındaki İlkhan Pazo ise okumak için inat etti. Baba , kızı İlkhan'ı okula göndermedi.
Öğrenimini sürdürmeyi çok isteyen İlkhan ise polisi arayarak, "Babam beni okula göndermiyor" dedi. İfadesi alınan Bekir Pazo, "Parasızlıktan kızımı okula gönderemedim. Evladımı okutmak için devletten maddi destek istiyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.