Bugünkü
Takvim

Hasta terörü

Muayene sırasında çok beklediğini söyleyerek kadın doktorun odasına dalan hasta bastonla doktorun kolunu kırdı

ABONE OL
Hasta terörü
'da kadın doktora şiddet. Muayene olmaya giden adam, dosyasını getirmesini istedi diye kadın doktorun kolunu bastonla vurarak kırdı. 'nde görevli Dr. , erkek hastanın bastonlu saldırısına uğradı, kolu kırıldı. Saldırı şöyle gerçekleşti: Böbrek yetmezliği bulunan K. T. (50) hastanenin dahiliye bölümüne yönlendirildi. Burada bir süre bekleyen hasta, K.T. kendi numarası çağrılmayınca görevli doktorun yanına girdi ve uzun süredir beklediğini söyledi.

DOSYANI GETİR
Hastasını muayene eden Dr. Konca, K. T.'nin dosyasının kendisinde olmadığını belirterek, hastayı dosyasını alması için dışarı çıkartmak istedi. Bir anda Dr. Konca'ya saldıran K. T., bastonunu kaldırarak başka bir hastanın reçetesini yazan doktorun koluna vurdu. Saldırgan hastanın vurmasıyla hem baston, hem de doktorun kolu kırıldı. Acı içinde bağıran genç doktor, odaya gelen arkadaşları tarafından Acil Servis'e kaldırıldı. Zanlı gözaltına alındı.

İSYAN ETTİLER
Dr. Ceren Konca'nın mesai arkadaşları yaşanan hasta terörüne isyan etti. Hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarının iş yükünü görmezlikten geldiğini belirten çalışanlar, bu durumdan olumsuz etkilendiklerini dile getirerek acil önlem alınsanı istediler.

kalan karakter 1000

fenerli fenerli

Sağlık personellerinin sürekli maruz kaldığı bir durum bu.Ama nedense yetkililerce hiçbir önlem alınmıyor.Dr.hanıma geçmiş olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.09.2011 01:33
mucit48 mucit48

Hastalarda kesici ve yaralayıcı alet ve edavat bulundurulamaz. Sayın doktor hanıma geçmiş olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.09.2011 10:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.