Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 12:37

"17 Ağustostan beri 152 hedef vuruldu"

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada 17 Ağustostan bu yana 152 hedefin vurulduğu bildirildi.

TSK: 152 hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı, 17 Ağustos'tan itibaren Irak'ın kuzeyindeki terör örgütüne ait 152 hedefe hava harekatı düzenlendiğini, elde edilen sonuçlara göre, tüm hedeflerin tam isabetle vurulduğunu ve tahrip edildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, 17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütünün barınma alanlarına, kontrol noktalarına, silah ve mühimmat depolarına yönelik 58 sorti hava keşfi icra edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Çekilen hava fotoğraflarının kıymetlendirilmesi ve titiz bir şekilde yapılan hedef analizleri sonucunda 152 hedefe hava harekatı icra edilmiştir. Her hava harekatından sonra vurulan hedefler keşif uçakları tarafından kontrol edilmiş, çekilen hava fotoğrafları yeniden değerlendirilmiştir. Elde edilen sonuçlara göre, tüm hedefler tam isabetle vurulmuş ve tahrip edilmiştir.
Irak'ın kuzeyi bölücü terör örgütünün faaliyetleri açısından yakından izlenerek, hedef belirlendikçe hava harekatı sürdürülecektir.''

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

bu kadar hedef vuruldu ölenler nerde tatildemi

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.09.2011 19:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.