Bugünkü
Takvim

'Katili '

Dink davasına bakan Özel Yetkili Savcı Hikmet Usta, dünkü duruşmada görüşünü açıkladı: Bu cinayet 'un işidir. Katillere, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmelidir

ABONE OL
'Katili Ergenekon'
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 'in öldürülmesiyle ilgili İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 20'nci duruşmada Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta, esas hakkında görüşünü açıkladı. Usta, Dink'in, örgütünün Trabzon hücresinde yer aldığını iddia ettiği Erhan Tuncer ve Yasin Hayal'in planlaması sonucu Ogün Samast tarafından öldürüldüğünü belirtti.

'BAĞLANTISI BULUNAMADI'
Savcı Usta, Tuncer, Hayal ve Samast'ın "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs ve tasarlayarak kasten adam öldürmek" suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle yargılanmalarını istedi. Mütalaada, Ergenekon örgütünün Trabzon hücresini oluşturan sanıkların, ana örgüt ile bağlantılarının tam olarak ortaya konulamadığı da belirtti. Bu arada İstanbul 14 Ağır Ceza Mahkemesi'nin, bu mütaala doğrultusunda karar vermesi durumunda Çoçuk Mahkemesi'nde yargılanan Ogün Samast da "Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs ve terör örgütü üyesi olmak" suçlarından mahkum olabilecek.

Veli SARIBOĞA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.