Bugünkü
Takvim

Kaderd'aşı

Gaziantep'te aynı mahallede doğup büyüyen 3 arkadaş, aynı çaresiz bir hastalığın pençesine düştü

ABONE OL
Kaderd'aşı
GAZİANTEP'te sokakta birlikte oyun oynayan 3 arkadaşın kaderi de bir oldu. Kızamık virüsünün beyne yerleşmesi sonucu SSPE hastalığına yakalanan 3 arkadaş Mehmet Kuzlak (11), Mehmet Yıldırım (12) ve Türkan Tüke (11) 4 yıldır yatağa mahkum yaşıyor. Hastalık dolayısıyla yürüyemeyen, konuşmayan ve sadece mama ile beslenebilen çocuklar, söylenebilenleri anlıyor ve gülümseyerek ve çeşitli sesler çıkararak tepkilerini dile getiriyor. Çocukların aileleri ise hastalığın tedavisi olmaması nedeniyle çaresiz bir şekilde evatlarını hayata bağlamaya çalışıyor. Biricik evlatları gözlerinin önünde eriyen acılı anneler ise "Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz " dedi. SSPE, kızamığa karşı aşılanmamış çocuklarda ortaya çıkıyor. SSPE'nin kesin tedavisi bulunmuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.