Bugünkü
Takvim

kondu

ile özdeşleşen gecekonduya girdi! Altındağlı kadınlar ücretsiz kurslara akın etti. Topların üzerinde durmakta zorlansalar da kilo vermeye ant içti

ABONE OL
Pilateskondu
ile ünlenen , kadınları sardı. Modadan Ankara'nın "en eski ve gecekondu semti olarak bilinen" Altındağ da nasibini aldı. Belediye, tüm dünyaya örnek olacak bir projeye imza attı ve semt halkını sporla tanıştırmak için kültür merkezi açtı. Bedava sporu duyan gecekondu kadınları ise televizyondan gördükleri pilatesle tanışmak için adeta birbiriyle yarıştı. Belediye sayesinde, evde oturup, çocuk bakan kadınlar için artık spor yapıp formda kalmanın yolu açıldı. Ayaklarında etek, başlarında örtüyle pilates yapan kadınlar, "topların üzerinde durmakta zorlansalar da" kısa sürede kilo vermenin ve formda kalmanın mutluluğunu yaşadı. Pilatesin yanı sıra flamenko, halk oyunları ve tango gibi kurslara da katılan kadınlar arasında 4 torun sahibi 59 yaşında 4 çocuk annesi Havva Işıldar dikkat çekti. Pilates sporunu ilk önce televizyonda gördüğünü söyleyen Işıldar, 2 ayda tam 10 kilo verdiğini ve ağrılarının azaldığını söyledi. 51 yaşındaki Hatun Köyük ise spor merkezine kilolarından kurtulması için eşi tarafından gönderildiğini belirtti. Bazen topun üzerinde duramadığını itiraf eden Köyük, "Evde oturan kadınlara kızıyorum. Gelin beraber pilates yapalım" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.