Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.02.2011 Gazete
ABONE OL

Ecele inat otla hayat

Uçuruma düşen yaşlı kadının kalçası kırıldı. İmdat çığlıklarını ise hiç kimse duymadı! O da, 3 gün boyunca ot yiyip dere suyu içerek hayatta kaldı

Ecele inat otla hayat
Mucizeler insanlar için... Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Çarıkbozdağ köyünde yaşayan Elif Çapkın (63), geçen Çarşamba günü komşularına gitmek üzere saat 13.00 sıralarında evinden ayrıldı. Yol üzerindeki Akdede mevkiinde bulunan patikadan giden yaşlı kadın, burada dengesini kaybederek uçuruma yuvarlandı.

KOCASI YATALAK
Yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düşen Elif Çapkın'ın kalçası kırıldı. Üstelik düşmenin ardından bayıldı. Akşam saatlerinde kendisine gelen yaşlı kadın, uzun süre imdat çığlıkları atsa da sesini duyan olmadı. Kimsenin yardımına koşmadığı Çapkın da, hayatta kalmak için müthiş bir savaşa başladı! Önce çevrede bulduğu çalılıklarla üzerini örterek soğuktan korunan yaşlı kadın, karnı acıkınca etraftaki kuru dut yaprakları ve otları yedi. Hemen yanı başında akan dereden de su içen Elif Çapkın, büyük bir umutla kurtarılmayı bekledi. Bu arada, özüründen dolayı yatalak olan eşi Hüseyin Çapkın (67), eşinin zaman zaman gittiği ve kaldığı köylerine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Girelli köyündeki kızı Sevgi Yılmaz'ın (37) yanında olduğunu düşünerek aramadı. Böylece aradan 3 gün geçti...

BÜTÜN KÖY ARADI
Ta ki çiftin kızı Sevgi, Cuma günü köye gelip annesini sorunca Elif Çapkın'ın kaybolduğu anlaşıldı.
Ailenin durumu jandarmaya haber vermesi üzerine başlatılan arama çalışmalarına tüm köy halkı da katıldı. Ellerinde el fenerleri ile köyün çevresini dolaşan köylüler, aynı gece saat 21.30 sıralarında yaşlı kadını buldu.

Üç gündür mahsur kaldığı uçurumun kenarında, köylülerin seslerini duyarak yardım isteyen Elif Çapkın, bulunduğu yerden çıkartılarak hastaneye kaldırıldı. Yaşlı kadının hayati tehlikeyi atlattığı, psikolojik destek alacağı öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.