Bugünkü
Takvim

Kurbağaalanı

Çanakkale Havaalanı, kurbağa istilasına uğradı. Görevliler bir yandan hayvanları kovmak için uğraşırken, kule de uçaklara uyarı anonsu yaptı

Kurbağaalanı
Çanakkale Havaalanına, kurbağalar iniş yaptı! Sağanak yağmur tüm kenti etkisi altına aldı. Yağış nedeniyle havaalanı önceki gece kurbağa istilasına uğrayınca, alanda hareketli saatler yaşandı. Personel, kurbağaları alandan temizlemek için seferber olurken, kule de alana yaklaşmakta olan AnkaraÇanakkale arasında sefer yapan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçağı uyardı. Yapılan telsiz anonsunda, ekiplerin havaalanı pistinin bir bölümünü istila eden kurbağaları bölgeden uzaklaştırmak için çalışma başlattığı bildirildi. Bunun üzerine telsizle kule ile görüşen uçak kaptanı, Çanakkale'ye yaklaşık 15 dakika mesafede olduğunu ve bu süre içinde "pistteki kurbağaların temizlenip temizlenemeyeceğini" sordu. Kulenin çalışmaların devam ettiğini belirtmesi üzerine, uçak normal yoluna devam etti. Ekipler ise 15 dakikada havaalanı pisti üzerindeki kurbağaları kovaladı. Bunun üzerine uçak sorunsuz bir şekilde alana inmeyi başardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.