Bugünkü
Takvim

Nişan sabahı kaçırdılar

Nişan sabahı kaçırdılar
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Şenyiğit Ailesi'nin 22 yaşındaki kızı Figen'i, 5 yıl önce, akrabaları muhtar M.Ş., oğlu M.H.Ş.'ye istedi. Figen bu evliliğe sıcak bakmayınca ailesi teklifi reddetti. Ancak, muhtar ve çocukları Şenyiğit ailesini sürekli rahatsız etti. Baskılardan bunalan Figen, geçen yıl intihar girişiminde bulundu. Aile kızlarını bir süreliğine dedesininin yanına gönderdi. Genç kız burada tanıştığı bir genci sevince iki aile gençleri nişanladı. Figen, nişanlandı-ğı gecenin sabahında dedesinin evinden, muhtar ve çocukları tarafında kaçırıldı. Şenyiğit ailesi, kızlarının bulunması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.