Bugünkü
Takvim

Boynuz tazminatı

Hukuk tarihinde bir ilk yaşandı. İzmir'de yaşayan subay, eski eşinin boşanmadan önce kendisini aldattığını öğrendi. Soluğu mahkemede aldı ve hem ayrıldığı karısı hem de sevgilisi hakkında 50 bin TL'lik dava açtı

ABONE OL
Boynuz tazminatı
İkinci kadından sonra, ikinci adama da tazminat davası açıldı. İzmir'de aldatılan eş, eski eşinden ve sevgilisinden tazminat talep etti. İzmir Hava Kuvvetleri'nde yüzbaşı olarak görev yapan M.Ş., geçtiğimiz yıl, 6 yıllık eşi P.P.Ö.'nün ısrarları üzerine boşandı.

Çiftin tek çocuklarının velayeti ise anneye verildi. Bir süre sonra boşandığı eşinin hareketlerinden şüphelenen yüzbaşı M.Ş., araştırma yapmaya başladı. Eski eşinin maillerini ele geçiren M.Ş., yazışmalardan eski karısının, kendisinden boşanmadan önce başka bir erkekle yasak ilişki yaşadığını öğrendi. Eşinin, gemilerde çalışan sevgilisi E.A.D. için kendisinden boşandığını anlayan ve büyük bir şok yaşayan yüzbaşı M.Ş., soluğu mahkemede aldı. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran M.Ş., dava dilekçesinde, eşinin kendisini kandırarak boşanmaya razı ettiğini belirterek, "Aldatıldım ve mağdurum. Gururum incindi" dedi. Aldatılan koca, eski eşi P.P.Ö. ile sevgilisi E.A.D.'nin, kendisine yaşattıkları ve uğradığı manevi zararlar nedeniyle 50 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edilmelerini talep etti.

kalan karakter 1000

Bulut KIRIM Bulut KIRIM

İzmir Hava Kuvvetleri diye bir Kuvvet mi var. Ayrıca resim kimin. Tamamen sallama bir haber.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.01.2011 11:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.