Bugünkü
Takvim

Sakla samanı gelir olimpiyatı

Kar, 'na hazırlanan 'a uğramadı. Kara kara düşünen Dadaşlar, çareyi samanda aradı. Hal böyle olunca samanın fiyatı 3 misli arttı!

ABONE OL
Sakla samanı bekle olimpiyatı
Dünya yarından itibaren Türkiye'yi izleyecek. Çünkü 25'inci Dünya Üniversiteler , 'da yapılacak. İşte bu organizasyon Erzurum'un yüzünü güldürürken olimpiyatın asıl kazananı saman oldu. Kar yağmayınca kara kara düşünen yetkililerin imdadına saman yetişti. Çünkü karsız kalan pistler, samanla yükseltildi. Bu nedenle, ahırlarda balya balya bekleyen samanlar bir anda kıymete bindi. Palandöken'de yapılacak yarışlar için Erzurum'un köylerinden 5 bin balya ot getirildi. Ancak bu miktar yetmeyince yetkililer Ağrı'ya yöneldi. Ağrılı köylüler de samanın kilosunu 100 kuruştan 300 kuruşa yükseltti.

'ORGANİK YÖNTEM'
Bu arada Kayak Federasyonu Palandöken Genel Müdürü , kentte yaşanan kar sıkıntısını 'organik' yöntemlerle" aşmaya çalıştıklarını söyledi. Gül, şöyle devam etti: "Yarışların yapılacağı pist için yeterli kar olmaması nedeniyle tümsekleri samanlarla oluşturduk. Arkadaşlarımız samanları belirlenen bölgelere yerleştiriyor. Sonra otların üzerine kar yağdıracağız. Böylelikle 50-60 cm'lik tümsekler yapacağız".


Sinan AYDIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.