Bugünkü
Takvim

Doğum normal yöntem sakat

Riskli hamileliğine rağmen sezaryen yerine normal doğuma alındı. Bir hafta sonra beyin kanaması geçirdi

Doğum normal yöntem sakat
Doktorların hatası bir anne ve küçük bir bebeğin hayatını kararttı. İstanbul'lu Sevda Duman, son hamileliğindeki tansiyon nedeniyle İstanbul Üniversitesi'ne gitti. Genç kadın "Riskli gebelik" grubuna girdiği için hastaneye yatırıldı.

SAKAT KALDI
Genç kadın, tansiyonu yüksek olmasına rağmen suni sancı verilerek normal doğuma alındı. 6 saat süren doğumun ardından kızını kucağına alan Duman, iki gün sonra taburcu edildi. Bir hafta sonra beyin kanaması geçiren genç kadın, şimdi kolu ve bacağını kullanamıyor. Doğumda kızının koluna da zarar verildiğini belirten Duman, "Dava açacağım"
diye konuştu.

Pervin METİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.