Bugünkü
Takvim

Sınav güvenliği psikolojiyi bozdu

ABONE OL
Sınav güvenliği psikolojiyi bozdu
Kopya iddiaları nedeniyle iptal edilen ve bu pazar yeniden yapılacak olan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı öncesinde, en tartışmalı konulardan biri de adayların "ruh sağlığı..." ÖSYM'nin "kopyanın engellenmesi" için aldığı sert önlemler adayları "sarstı." Saat, kalem, silgi, hatta suyun bile yasak olmasına tepki gösteren yüzlerce aday, ÖSYM'yi milletvekillerine şikayet etti. "Şanslı kalemimi kullanmak istiyorum" diyenlerle, "duvar saatinin tik takına takıntısı olduğunu" söyleyenlere psikologlar da destek verdi. Doç. Cem Çırakoğlu, "Zaten 2. kez kez aynı sınava girmek öfke ve ruhsal çöküntüye neden olacak. Bir de aşırı yasaklar depresyona bile yol açabilir" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.