Bugünkü
Takvim

Aygan'dan bomba açıklamalar

itirafçısı elemanı , 1993’te Bingöl’de 33 erin şehit edilmesi olayının PKK ve JİTEM işbirliği faaliyeti olduğunu ileri sürdü.

  • Güncel
  • 26.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.10.2010 08:50
ABONE OL
Aygan'dan bomba açıklamalar
Bingöl'de 24 Mayıs 1993 tarihinde şehit edilen silahsız 33 er ile ilgili olarak ve itirafçısı şok ifadelerde bulundu. Siyasi sığınmacı olarak yaşadığı İsveç'tan katılan NTV'deki programa katılan Aygan, olayın PKK ve JİTEM işbirliği faaliyeti olduğunu ileri sürdü. Olayla ilgili Diyarbakır Savcılığı'nın İsveç Adalet Bakanlığı aracılığı ile gönderdiği sorulara verdiği yanıtları anlatan Aygan'ın şunları söyledi:

"Savcıların bana gönderdiği sorular arasında 33 er olayı ile ilgili sorular da vardı. Olay Şemdin Sakık'ın üzerine atılıyor, fakat onunla hiçbir ilgisi yok. Zaten kendisi o olaydan beraat etti. Olayın esas failleri şu anda bir Avrupa ülkesinde yaşıyor. İsimleri de cisimleri de belli. Bu olay o dönemde yapılan barış sürecini baltalamak için yapılan bir JİTEM-PKK işbirliği faaliyetidir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.