Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 21.10.2010 15:47

’de arbede

'nde, kendilerine 'Öğrenci Kolektifleri' adını veren bir grup öğrencinin astığı sü karşıtı afiş kavgaya neden oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi’de arbede
Afişin asılmasına tepki gösteren öğrencilerle kolektif üyeleri arasında kavga çıktı.

Beşiktaş'ta bulunan merkez kampüsünde 'Öğrenci Kolektifleri' üyesi bir grup, sü karşıtı afiş asmak istedi. Afişin asılmasına tepki gösteren öğrencilerle kolektif üyeleri arasında kavga çıktı. Bir süre sonra kampüs bahçesinde toplanan kolektif üyeleri, kavgayı protesto etti. Polisin uyarılarını dikkate almayan grup, YÖK, polis ve Hükümet aleyhine slogan attı. İkazları dinlemeyen öğrencilere polis, biber gazı ve cop kullanarak öğrencilere müdahale etti. Müdahalede sandalyeler havada uçuştu.

Çıkan olaylarda 3 öğrenci ile 2 polis memuru yaralandı. Olayların ardından üniversite girişinde toplanan Öğrenci Kolektifi üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, Hükümet'i, YÖK'ü ve polisi protesto etti. Hükümet ve polis aleyhinde sloganlar atan grup, basın açıklamalarının ardından bir süre oturma eylemi yaptı. Çevik kuvvetin uzaktan izlediği eylem sonunda öğrenciler topluca Beşiktaş Meydanı'na yürüdü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.