;

25 bin kişilik Şeyh düğünü

Batman'da, Zilan şeyhlerinden olan Selman Bağdu, 25 bin kişinin katıldığı 2 gün 2 gece süren düğün ile dünya evine girdi. Müteahhitlik yapan Selman Bağdu ile inşaat mühendisi olan eşi Emel'e, nikah töreninde kilolarca altın takıldı. Düğün yemeği için 175 hayvan kesilirken, 1 ton pirinç, 1 ton fasulye, 1 ton patates, 500 kilo bulgur, 20 teneke yağ ve 30 teneke salça kullanıldı.

Şeyh’e 2 gün 2 gece düğün
Batman'ın Beşiri ilçesinde yaşayan Şeyh Selman Bağdu, 2 gün 2 gece süren düğünle dünya evine girdi. Müteahhitlik yapan Bağdu ile inşaat mühendisi olan Emel Taş'ın düğününe yaklaşık 25 bin davetli katıldı. Yapılan takı töreninde gelin ve damada kilolarca altın takılırken, düğünde Beşiri Kaymakamı Arif Yalçın'ın yanı sıra yörenin tanınmış aşiret liderleri de hazır bulundu. Düğün yemeğinde kullanılmak üzere 150 küçükbaş 25'te büyük baş olmak üzere 175 hayvan kesildi. 1 hafta öncesinde başlanan düğün hazırlıklarda yemek için 1 ton pirinç, 1 ton fasulye, 1 ton patates, 500 kilo bulgur, 20 teneke yağ, 30 teneke salça kullanıldı. Şeyh Selman Bağdu, Nakşibendi tarikatının önde gelenlerinden olan ve 2006 yılında silahlı saldırıda öldürülen babası Şeyh Süleyman Bağdu'nun yerine geçmişti.

  • 16 Kasım 2009, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.