Bugünkü
Takvim

Taksilere boş gezmek yasak!

Otobüs beklemek can sıkınca, yağmurdan kaçıp eve varmaya çabalayınca, "Hey Taksi" demek artık tarihe karışacak! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nın yeni yönergesine göre taksiler bundan sonra müşterisi olmadan trafikte gezemeyecek. Yüzde 40'ı bir durağa bağlı, yüzde 60'ı ise bağımsız çalışan İstanbul taksileri, artık "duraksız" iş yapamayacak. "Taksilerin bir günde katettikleri kilometrenin 3'te birini, müşterileri olmaksızın dolaşarak yaptıklarını" belirleyen Ulaşım Daire Başkanlığı'nın getirdiği diğer yeni ve farklı kurallar ise şöyle:

LAMBAYI SÖNDÜR!

Taksi sürücüleri, engellilere inip-binerken yardım edecek.
İzin verilen yazı ve levhalar dışında hiçbir yazı ve aksesuar bulundurulamayacak.
Taksilerin üzerinde "Taksi" yazan tepe lambası geceleri müşteri alındıktan sonra söndürülecek, araç boş iken yakılacak.
Taksi yolda bozulursa, taksimetre ücreti alınmayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.