Bugünkü
Takvim

Trafik canavarlarına 24 ay taksit imkanı

ABONE OL
Konya Beyşehir'de Cengizhan Sağır'ın kullandığı motosiklet, Hasan Özceylan idaresindeki otomobille çarpışmış, kazada motosikletin üzerinde bulunan Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu öğrencisi Damla Güner (21) ile sürücü Sağır yaralanmıştı. Beyin ölümü gerçekleşen genç kızın organları ailesi tarafından bağışlanmıştı. Dün yapılan karar duruşmasında; kazada alkollü olan otomobil sürücüsü Özceylan'a (41), 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Özceylan'ın bu cezası 18 bin 200 lira para cezasına çevrilerek, ceza 24 taksite bölündü. Ehliyetsiz olan Cengizhan Sağır ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza da 12 bin 100 lira para cezasına çevrilerek 18 taksite bölündü. Damla'nın çobanlık yaparak geçimini sağlayan babası Şahin Güner, cezalara isyan ederek AİHM'e başvuracağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.