Bugünkü
Takvim

Salgın geliyor aşı şart

ABONE OL
Türkiye domuz gribi aşısını tartışırken Marmara Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bakır'dan çok önemli bir uyarı geldi. Prof. Dr. Bakır, salgının zirve yapacağı bir dönem beklendiğini ve bu dönemden önce ailelerin mutlaka çocuklarını aşılatması gerektiğini açıkladı. Mevsimsel gribe göre domuz gribi virüsünün çok hızlı yayıldığını açıklayan Prof. Dr. Bakır, hastalığın aralık, ocak ve şubat aylarında artacağını söyledi. Bu arada Prof. Dr. Bakır, "Türkiye'deki aşılarda squaelen adlı bir madde var. Bu madde kanımızda da dolaşıyor. Yediğimiz gıdalarda da bulunuyor. Aşıların içine konulan squaelen köpek balığı yağından elde ediliyor. Squaelenden korkulması son derece manasız" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.