Bugünkü
Takvim

Bilirkişi 'Hata dağcıda' dedi

ABONE OL
Uludağ'da snowboard yaparken kaybolan ve cep telefonu sinyaline rağmen ihmal zincirine kurban giden Ümit Özgen'in (20) ölümünün ardından tam 9 ay geçti. Hazırlanan bilirkişi raporu ise Özgen'in ailesinin acısını adeta ikiye katladı. Raporda, dağdaki kurtarma çalışmalarına katılan jandarma, sivil savunma ve AKUT'un olayda ihmalinin olmadığı görüşüne yer verildi. Ayrıca genç dağcının snowboard konusunda yeterli eğitimi olmadığı, usule uygun giyinmediği ve kurtarma ekibinin talimatlarına uymadığı belirtildi. Rapora itiraz eden baba Haluk Özgen, "19 Ocak 2009'dan beri dava açılamadı. Oğlum tam 11 saat sonra bulunabildi. Böyle bilirkişi raporu olmaz" diye isyan etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.