Bugünkü
Takvim

Zorla aşı yapılmayacak

ABONE OL
Domuz gribi aşısı yararlı mı değil tartışmaları sürürken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, aşının gönüllü olarak yapılacağını belirtti. Bakan Akdağ, domuz gribi salgın sürecine ilişkin medya yöneticileriyle bir araya geldiği toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aralık ayı sonuna kadar domuz gribi aşılarının yüzde 40'ına yakınının kendilerine ulaşacağını kaydeden Akdağ, ilk olarak sağlık çalışanları, hamileler ve yataktaki hastaların aşılanacağını söyledi. Domuz gribinin her bölgeye yayılabileceğini anlatan Akdağ, "Hiçbir bölgenin bundan salim kalması mümkün değil" dedi. Bakan Akdağ, bir soru üzerine kendisinin de aşı yaptıracağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.