Bugünkü
Takvim

İhanetin pahalı 100'ü!

ABONE OL
Aldatılan eşlere, oturup ağlamak dışında yapabilecekleri bir alternatif daha çıktı! İhanet suç olmasa da Türk adaleti bu duruma ağır fatura çıkarttı! Her şey İstanbul'da bir kadının, kuyumcu olan eşine tazminat davası açmasıyla başladı. Gururu kırılan kadın, kendisi için 2 bin 500 lira, çocukları için 5 bin lira nafaka ve 150 bin lira maddi, 300 bin lira manevi tazminat istedi.

TEMYİZDEN DE İNDİRİM ÇIKMADI
Kadıköy 1. Aile Mahkemesi, kocanın "sadakatsiz davranarak ağır kusurlu" olduğunu belirterek, çocukları için 2 bin lira, karısına da 150 bin lira maddi, 100 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. Dosya, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'ne gitti. Karar, 100 bin TL olan manevi tazminatın biraz daha aşağı çekilmesi yönündeydi! Fakat yerel mahkeme 100 bin lirada direndi. Son olarak davaya bakan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, aldatılan kadına "100 bin lira manevi tazminat ödenmesini" uygun buldu.

kalan karakter 1000

dertli dertli

benim bir yakınım eşi tarafından 3 yıldır altatılıyor kadın kararını verdi ayrılmak istiyor ne yapabilir eşinin hiçbir gayrimenkulu yok ev kira sadece adam devlet memuru yardımcı olurmusunuz 1 sene içerisinde emekli olucak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.01.2011 20:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.