Bugünkü
Takvim

Bir cana 24 ay taksit

Doktor hatası yüzünden öldüğü iddia edilen Özlem'in davası şok bir kararla sonuçlandı. Sanık doktor sosyal durumu göz önüne alınarak 19 bin TL ödeyecek. Hem de 24 ay taksitle

ABONE OL
Kocaeli'nde şiddetli karın ağrısı nedeniyle gittiği hastanede iğne yapılıp eve gönderilen ve ağrıları geçmeyince yapılan apandisit ameliyatı sonrasında yaşamını yitiren 29 yaşındaki Özlem Tamer'in ölümüyle ilgili açılan dava şok bir cezayla karara bağlandı. Özlem Tamer'in babası Talip, ağabeyleri Hakan ve Tarkan Tamer ile avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya, 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan doktor Süleyman Balcı yine katılmadı. Davayı sonuçlandıran hakim Yılmaz Boyraz, önce sanık doktor Süleyman Balcı'yı, "Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Bu cezayı daha sonra iyi halden 2 yıl 1 aya indiren hakim, ardından da sanığın sosyal ve ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak 19 bin TL paraya çevirdi. Skandalbununla da bitmedi. Sanığın para cezasını 24 ay taksitle ödenmesine karar verildi. Duruşma sonrası şoka giren baba Tamer, "Bütün raporlar suçlu gösteriyor. Kaç yıldır adalet bekliyordum" diyerek isyan etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.