Bugünkü
Takvim

'Türkiye bir kıymetini kaybetti'

ABONE OL
İstanbul'da hayata gözlerini yuman iletişim ve sosyal bilimci Prof. Dr. Ünsal Oskay'ın (70) ölümü, ailesiyle birlikte akademi ve medya dünyasını da yasa boğdu. Prof. Dr. Ünsal Oskay'ın kızı Defne Oskay babasının "aydın bir beyin" olduğunu söylerken, Türkiye'nin değerli bir bilim adamını, "bir kıymetini" kaybettiğini ifade etti. Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Oskay için bir başsağlığı mesajı yayımladı. Gül mesajında Oskay'ın vefatından derin bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Prof. Dr. Ünsal Oskay, her zaman saygıyla hatırlanacaktır" dedi.

SON YOLCULUK BUGÜN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Oskay için yayınladığı mesajında "Değerli yazar ve bilim adamı Ünsal Oskay'ı, her zaman saygıyla, takdirle hatırlayacağız" dedi. Bu arada Prof. Dr. Oskay, bugün İstanbul Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.