Bugünkü
Takvim

Mucize kurtuluş

Antalya Fethiye'de duyanları şok eden bir olay yaşandı. 10. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, paraşüt gösterileri az daha bir faciayla sonuçlanıyordu. Festivale katılan paraşütçülerin gösterileri sırasında 1700 metre rakımlı Babadağ'dan yamaç paraşütü ile kalkış yapan Gazi Üniversitesi öğrencisi Umut Aslan, paraşüt iplerinin dolaşması nedeniyle denize doğru düşmeye başladı.

1200 METREDE BÜYÜK PANİK

Yedek paraşütü de açılmayan Aslan, 5 dakika boyunca havada büyük mücadele verdi ve bir süre sonra denize düştü. Denizde hazır bekleyen güvenlik ekibi tarafından sahile götürülen gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Aslan, 3 yıldır yamaç paraşütü ile atlayış yaptığını belirterek, "1200 metre yükseklikte yedek paraşütüm açılmadı. Şans eseri kurtuldum inanıyorum'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.