Bugünkü
Takvim

Beleşe arazi kıyak katmerli

Kadıköy Belediyesi paha biçilemez arazileri, komik bir fiyata kiraladı! Yetmedi, buraları satma kararı aldı. 'Adrese teslim' satışların en karlı ismi ise Başkan'ın eski yardımcısı

ABONE OL
AK PARTİLİLER KARŞI ÇIKTI
İstanbul Kadıköy Belediyesi'nde kıyakların ardı arkası gelmiyor! "Fenerbahçe'ye yapılan kıyağın" ardından belediye meclisi, Mardinliler Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı (MAREV) ve Taç Spor'un kullandıkları arazileri de satma kararı aldı. Taç Spor Kulübü'nün sahibi ise Kadıköy Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Mahmut Naibi... Meclisten oy çokluğuyla geçen satış kararına AK Parti'li meclis üyeleri bu sefer "firesiz" şerh koydu.

'REKABET OLMAYACAK'
Önümüzdeki günlerde satılacak arazilere MAREV ve Taç Spor'un haricinde başka bir kurumun girmek istemeyeceğini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Av. Fatih Kaya, "Çünkü 2 arsanın da kiracısı bu kurumlar. Böylece rekabet koşulları oluşmayacak. Satış ücretini, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün başkanlığını oluşturduğu encümen belirleyecek. Belediye zarar edecek" dedi.

KÜMES FİYATINA KİRA
MAREV, kendisine kiralanan 10 dönümlük arazinin bir bölümünü, Sahan Restaurant'a aylık 50 bin TL'ye kiraladı. Kadıköy Belediyesi ise MAREV'den sadece aylık 396 TL kira ücreti alıyor. Belediye'nin 20 dönümlük spor tesisini kiralayan Taç Spor Kulübü de aylık sadece 500 TL kira ödüyor! Taç Spor Kulübü'nün sahibi ve aynı zamanda Kadıköy Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Mahmut Naibi, bu durumdan en kârlı çıkan isim olarak gözüküyor! Av. Kaya ise "Taç Spor Kulübü'ne yıllık üyelik 3 bin TL. Tesisin emsallerinin kira bedeli ise 50-100 milyon TL" diyor...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.