Bugünkü
Takvim

Kayıp gerginliği linç girişimi

Viranşehir'de küçük kızı kaçırmak isteyen zanlılar, ilçeyi karıştırdı. Şüphelilerin Kayseri'deki çocukları kaçıran kişiler olduğu söylentisi kulaktan kulağa yayıldı. Bunu duyan bin kişi, zanlıları lince kalkıştı

ABONE OL
Kayıplar her yerde aranırken Şanlıurfa Viranşehir'de yaşanan kaçırma girişimi, ilçeyi birbirine kattı. Ekmek almak için bakkala giden 8 yaşındaki D.K., bir kamyonetteki iki kişi tarafından para ile kandırılmak istendi. Hemen eve dönen D.K., olanları babası Mehmet K.'ya anlattı. Mehmet K. ve diğer aile fertleri sokağa çıkıp, 30-35 yaşlarındaki 2 kişiye saldırdı. Olay yerine giden ekipler, 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Bu sırada, sokağa toplanan binlerce kişi, şüphelileri linç etmek için polis merkezine yürüdü.

'Onları bize verin'
Binlerce kişi "Onları bize verin" diye bağırmaya başladı. Kamyoneti devirmeye kalkan, camlarını kırıp, brandasını parçalayan öfkeli grup giremedikleri polis merkezine taş attı. Polisler, bunun üzerine havaya ateş açarken peş peşe 3 gaz bombası attı. Gerginlik DTP'li Belediye Başkanı Leyla Güven'in konuşmasıyla sona erdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.