Bugünkü
Takvim

Sudan ölüm

9 yaşındaki Umut, TOKİ inşaatında oynarken açık bırakılan 2 metrelik foseptik çukuruna düşerek can verdi. Acı olayın ardından site içerisindeki ihmaller zinciri de tek tek ortaya çıktı...

ABONE OL
İstanbul Tuzla'da açık bırakılan foseptik çukuru 9 yaşındaki bir çocuğun hayatına mal oldu. Vinç montaj ustası Ali Akdoğan ve ailesi, kirada oturuyordu. Ev sahibi olmak isteyen ailenin bu hayali geçtiğimiz yıl gerçek oldu. TOKİ çekilişinde kendilerine ev çıkan Akdoğan ailesi, büyük umutlarla Tuzla'daki dairelerine taşındı. Ailenin en küçük oğlu 9 yaşındaki Umut, önceki gün arkadaşlarıyla birlikte evlerinin 50 metre yakınındaki TOKİ'ye ait inşaat alanına gitti. Umut ve arkadaşları, herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan foseptik çukuru etrafında oynamaya başladı.

Site çocuklar için tuzaklanmış gibi...
Oyun sırasında ayağı kayan Umut, içi yağmur ve lağım sularıyla dolu 2 metrelik foseptik çukuruna düştü. Talihsiz çocuk hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Şantiye şefi gözaltına alınırken, sitede onlarca elektrik jenaratör kapağı, çukurlar ve kanalizasyon mazgallarının açık bırakıldığı tespit edildi. Çocuklar için tuzaklanmış gibi duran çukurlar, çevre sakinlerinin tepkisine neden olurken, Umut'un ailesi, "Sorumlular cezalandırılsın" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.