Sonunda bu da moda oldu! Ayrık diş fotoğraflarıyla gidip...

Artık herkes bu fotoğrafları alıp diş hekimlerinin kapısını çalıyor. Neden mi? Diş hekimleri, artık kadınların ayrık dişli ünlülerin fotoğrafları ile kendilerine geldiklerini ve dişlerinin böyle olmasını talep ettiklerini söyledi. Peki ayrık diş trendi tehlikeli mi?

Birazdan görecekleriniz 'Moda insana neler yaptırıyor' dedirten cinsten. Neden mi?

Halk arasında ayrık dişli olanların diğerlerinden daha şanslı olduğuna dair bir inanış vardır. Bu zaman kadar öyle miydi bilemeyiz ama artık öyle olacağı kesin.

Ayrık diş trendi, çok sayıda insanı diş hekimlerine yönlendiriyor. İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; diş hekimleri, kadınların ayrık diş talepleriyle kapısını çaldığını belirtiyor.

Kadınlar, genelde bir modelin fotoğrafıyla gidiyor ve çoğunlukla da Lara Stone, Georgia May Jagger ve Love Island yıldızlarından esinlenerek ön dişlerinin arasına boşluk koyduruyor.

Dr. Mark Hughes, kadınların diş arası boşluklarının simetrik ve dişlerinin daha düz olmasını istiyor. Yeni trend, dişlerinin arasında boşluk olduğu için tedaviye gelen kişileri geçmişte bıraktı. Dr. Hughes, bu işlemi talep edenlerin ağırlıklı olarak 20'li yaşlarındaki kadınlar olduğunu vurguladı.

DİĞER GALERİLER