Bu kış hacimsiz saç kalmasın

Sebastian’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Wella Uluslararası Platform Aktörü Patrick Cameron, 2011 yılında saçların uzun olacağını, dalgalı ve doğal modellerin ön plana çıkacağını söylüyor. Uzun saç ve topuz uzmanı olan Cameron, GÜNAYDIN’ın sorularını yanıtladı...

* Siz de ‘Kadın dediğin uzun saçlı olur’ diyen erkeklerden misiniz?

Hayır, değilim. Sadece uzun saç üzerinde uzmanlaşmış durumdayım. Hatta güzel kesilmiş bir kısa saça bayılırım. Ama uzun saçın kadına çok yakıştığı da büyük bir gerçek.

EĞİTİM VERİYORUM

* Uzun saç uzmanının diğer saç tasarımcılarından farkı nedir?

Saçın boyu ne olursa olsun onu farklı, iddialı ve kullanışlı şekilde tarar, şekil verir. Ben ayrıca saçın bakımıyla da yakından ilgilenirim, o yüzden bir saçın ne zaman kesilmesi, ne kadar uzatılması gerektiğini bilirim. Ayrıca saç tasarımcılarına uzun saçın nasıl eğlenceli, bakımlı, genç ve modern gösterebileceklerine dair eğitimler veriyorum.

* Uzun saçlarla ilgili trendleri yaratanlardansınız. Hangi modelin trend olacağına nasıl karar veriyorsunuz?

Herkes gibi medya sayesinde... Sürekli olarak medyayı, dergileri, filmleri, modayı, moda haftalarını takip ediyorum. Tıpkı bir moda tasırımcısı gibi beynim sürekli olarak gördüğüm çeşitli görüntüleri topluyor. Sonra da tüm bunlardan yola çıkarak uzun saçlarla bir şeyler yaratıyorum.

* Sonuçta uzun saçla ne kadar değişik şeyler yapabilirsiniz ki?

Çok farklı şeyler yapabilirsiniz. Örneğin birkaç yıl önce saçlarda 60’ların etkisiyle, daha sonra da John Galliano’nun, Dior’un defilelerinde 1950’lerin esintileriyle karşılaştık. Geçtiğimiz yıllarda da kırmızı halıda 1920’lerin saçlarını gördük. Yani uzun saça şekil vermenin yüzlerce yolu var. Benim görevim de saç tasarımcılarına bunu nasıl yapacaklarını göstermek.

DİĞER GALERİLER